Záludné otázky na makléře - Pavel Jílek

Připravili jsme pro vás novou "rubriku" na našem blogu. Našim makléřům jsme pokládali otázky a vy si nyní můžete přečíst i jejich odpovědi. :-) Máte tedy možnost ještě více poznat (vašeho nového) makléře z realitní kanceláře Mireas.

Prvním dotazovaným je Pavel Jílek.

Prosíme Pavla, aby se představil. :-)

V Mireasu pracuji již 11 let. Před tím jsem pracoval 10 let v Praze v různých firmách a na různých profesích. Chtěl jsem udělat změnu - být se svými dětmi, být více ve svém regionu a dělat smysluplnou práci. Potkal jsem majitele Mireasu Karla Šorala, kterého už jsem znal odmala z Lysé a rozhodnutí pak bylo velmi rychlé :-)
 

Proč, Pavle, děláš makléře? Co Tě na tom baví?

Člověk má "každý den" dobrý pocit z vykonané práce - pomoci najít nové bydlení, prodat nemovitost, udělat příjemnou prohlídku nebo se jen na prohlídce domluvit, předat informace apod. Navíc nejsem na jednom místě, práce je různorodá a v rámci možností si mohu přizpůsobit čas, kdy třeba pracuji na počítači.
 

Co je výzvou na práci makléře?

Vše zvládat tak, aby byli všichni spokojeni - zprostředkovat střetnutí nabídky a poptávky, neboť se zpravidla velmi často liší představy obou stran... a samozřejmě pak skloubit časově průběh obchodu, aby vše běželo, jak má :-)
 

Co bys chtěl změnit na realitním trhu?

Přál bych si, aby na trhu pracovali pouze tací makléři, aby nám všem realitním makléřům dělali dobré jméno. Co občas slyším od klientů, že se jim přihodilo, mne děsí...
 

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Dopoledne práce na počítači - vyřizování emailů, domlouvání schůzek, příprava zakázek a cokoli co souvisí s administrativou makléře. Odpoledne pak práce v terénu - prohlídky, předávání nemovitostí, nové schůzky. Ale mnoho schůzek je i dopoledne, takže každý den je jiný a originální.
 

Máš nějakou vtipnou historku z Tvojí praxe?

Právě mě nic nenapadá... ale smíchu si na schůzkách s klienty užijeme dost, neboť je zpravidla dobrá atmosféra :-)
 

Kde jsi byl naposled na dovolené?

Jeli jsme s karavanem do Německa a Rakouska. Být v přírodě téměř nonstop mne baví čím dál tím víc a když je člověk se svými nejbližšími, tak je opravdu spokojený.
 

Která osobnost Tě nejvíc inspiruje?

Říká se, že člověk je nejvíce ovlivněn těmi lidmi, kterými se obklopuje, takže je odpověď jednoduchá: moje žena Klára Jílková a kolega - a vlastně i kamarád - Karel Šoral.
 

Jak vidíš svojí budoucnost za 5 let?

Stále budu dělat realitního makléře. Budu obklopen skvělými lidmi (jako dosud) a budu mít čas na své koníčky: cestování, muzicírování a zpěv. A hlavně na své děti, se kterými je radost trávit společný čas :-)


Děkujeme Pavlovi za odpovědi. Pokud na něj máte ještě doplňující otázky nebo byste s ním rádi spolupracovali, ozvěte se mu na pavel.jilek@mireas.cz.

Makléř měsíce

Nikola Šoralová

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce