Virtuální prohlídka

Jak se prezentovaly nemovitosti "v minulosti"?

Vyfotila se zvenku, zevnitř... a když jí někdo chtěl vidět detailněji, tak kontaktoval makléře. Se zájemcem se poté sešel ve smluvený čas a prošel s ním daný byt nebo dům.

Postupem času se začaly objevovat i video prohlídky. Tedy že prodávající (nebo jeho makléř) vzal kameru a pomalu prošel celý objekt. Pro hrubou představu o tom, jak to tam vypadá, to stačilo. Ale pořád to nebylo úplně ono. Na trhu se objevovaly nové technologie a jednou z nich byla i 360° kamera. Kdo se pak díval na video prohlídku natočenou na tuto kamerku, tak se během procházení nemovitosti mohl "rozhlížet" pomocí myši. Nebylo to však moc uživatelsky příjemné, protože když jste se na něco chtěli detailněji podívat, museli jste video pozastavit, pak ho zase spustit.

Revoluce v prezentaci nemovitostí

A pak přišla technologie od společnosti Matterport. Tato firma přišla s kvalitními 360° kamerami, kdy výstupem není video, ale tzv. virtuální prohlídka. Kamery od Matterportu v podstatě "oskenují" nemovitost zevnitř a udělají z fotek 3D model bytu nebo domu. Při procházení virtuální prohlídky můžete mít pocit, jako když hrajete nějakou počítačovou hru. Máte kompletní volnost pohybu a záleží jen na vás, jak rychle "jdete", pomocí myši se můžete volně rozhlížet, přibližovat ... a nejen to. Můžete si třeba vzít virtuální metr a získat přesné rozměry místností apod.

Ovládání pro prohlížející je intuitivní, vše běží hladce... je to prostě paráda. :-) Níže se podívejte na video, ve kterém prezentujeme, jak vypadá virutální prohlídka:

 

A tady si můžete zkusit projít sami nemovitost!

 

Pojďme si shrnout, proč je virtuální prohlídka SUPER! :-)

  1. Umožní zájemcům projít nemovitost skoro stejně, jako kdyby tam byli
  2. Funguje na většině počítačů naprosto plynule
  3. Šetří čas a peníze (např. za benzín, kdy musí poptávající někam jet)
  4. Nemovitost s virtuální prohlídkou má mnohem větší šanci na prodej
  5. Pro fajnšmekry je možné napojit virtuální prohlídku na brýle pro virtuální realitu

 

Prodáváte nemovitost a chcete také virtuální prohlídku?

Pokud prodej realizujete s naší realitní kanceláří, za přípravu virtuální prohlídky neplatíte nic navíc. Využíváme našlapaný stroj Matterport Pro2. Prohlídku pro vás zpracujeme a objeví se u inzerátu na našich stránkách a na největších realitních portálech.

Nechte naše makléře postarat se o prodej Vaší nemovitosti. Uděláme maximum pro to, abyste dostali co nejlepší peníze za co nejkratší čas.

Kontaktujte nás, pokud chcete pomoci s prodejem Vašeho bytu nebo domu!

Makléř měsíce

Michal Prokop

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce