Záludné otázky na makléře - Klára Jílková

Na "záludné otázky“ bude dnes odpovídat Klára Jílková. Společně s manželem Pavlem Jílkem tvoří v Mireasu skvělý tandem, který pomáhá klientům na cestě za jejich vysněným bydlením.

Prosíme Kláru, aby se představila. :-)

Pocházím z Nymburka, ale 21 let už bydlím v Lysé nad Labem – neboli stále se držím při Labi 😊 Jsem vdaná a mám 2 děti. Vystudovala jsem chemii a řadu let jsem pracovala ve farmaceutické firmě v Praze. Před několika lety jsem se rozhodla pro velkou změnu a začala jsem pracovat v místní realitní kanceláři Mireas po boku svého manžela, který je ve firmě ještě o řadu let déle. Měla jsem tedy zprostředkovaně dobrou představu o tom, do jakého oboru mířím a co práce realitního makléře obnáší. Do začátku se velmi hodila podpora manžela i ostatních kolegů.

Proč, Kláro, děláš makléřku? Co Tě na tom baví?

Na práci realitního makléře se mi líbí pestrost - zahrnuje hlavně komunikaci s lidmi, plánování a koordinaci aktivit, práci s technikou, administrativu, cestování a poznávání různých koutů blízkého i vzdálenějšího okolí. Každá nemovitost je jiná a stejně tak i její proces prodeje / pronájmu. Preference a nároky lidí na bydlení jsou koneckonců také velmi různé, což je pro mě zajímavé sledovat. Za některými nemovitostmi je i pozoruhodný příběh.  V této práci jsem se našla a velmi mi vyhovuje vlastní plánování práce a také to, že je stále co se učit a kam se posouvat.

Co je výzvou na práci makléře?

Umět najít řešení v komplikovanějších případech a získat si důvěru velmi opatrných a nedůvěřivých lidí.

Co bys chtěla změnit na realitním trhu?

Nemám ambici měnit realitní trh. Budu raději nadále pracovat na svých makléřských dovednostech, abych odváděla kvalitní práci a mohla mít z práce stále dobrý pocit.

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Dopoledne telefonáty a práce u počítače, odpoledne a často i večer schůzky a prohlídky nemovitostí. Práce se mi v průběhu dne prolíná s osobním životem, což má svá pozitiva, ale občas i negativa.

Máš nějakou vtipnou historku z Tvojí praxe?

Jednou mi zájemkyně o pronájem naněkolikrát telefonicky tvrdila, že je na cestě na prohlídku, ale po půl hodině stejně nedorazila. Měla jsem tehdy asi správný dojem, že v pozadí hovoru slyším televizi 😊 Podobných zážitků mám několik a už mě tedy jen tak něco nepřekvapí.

Kde jsi byla naposled na dovolené?

Vloni v létě jsme s rodinou cestovali s karavanem po Rakousku a Německu, zavítali jsme i do Švýcarska a Lichtenštejnska. Žádný spěch, žádný počítač, krásná příroda, zajímavá města, čas jeden pro druhého.

Která osobnost Tě nejvíc inspiruje?

Žádná konkrétní osobnost. Obecně jsou pro mě inspirující všichni aktivní, poctiví a vlídní lidé (napříč generacemi), kteří si jdou za svými cíli.

Jak vidíš svoji budoucnost za 5 let?

Vidím se na stejné cestě, se stejnými lidmi kolem sebe, jen o pár kroků dále a těším se, koho a co ještě na cestě potkám :-)


Děkujeme Kláře za odpovědi. Pokud na ní máte ještě doplňující otázky nebo byste s ní rádi spolupracovali, ozvěte se jí na klara.jilkova@mireas.cz.

Makléř měsíce

Michal Magada

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce