Záludné otázky na makléře - Pavel Blokeš

Na "záludné otázky“ bude dnes odpovídat Pavel Blokeš. Ten se specializuje hlavně na nemovitosti v Egyptě, ale rád vám pomůže i s bydlením v Čechách. Přečtěte si více o tom, co Pavla baví na práci realitního makléře.

Prosíme Pavla, aby se představil. :-)

S Mireas spolupracuji 6 let. Několikrát za svůj život jsem pro svou potřebu kupoval či prodával nějakou nemovitost. Mnohokrát se mi stalo, že jsem na místě prohlídky narazil na makléře, kteří byli nepřipraveni a nedovedli mi poskytnout ani hlavní informace o dané nemovitosti. A to mě vedlo k rozhodnutí, že bych vlastně makléřinu mohl vyzkoušet taky a dělat to tak, abych byl mnohem větší profesionál, než zmínění makléři. Jelikož jsem se dobře znal s majitelem Mireas, sešli jsme se, pohovořili o této možnosti a on se rozhodl pro naši spolupráci.

Proč, Pavle, děláš makléře? Co Tě na tom baví?

Tato práce je různorodá, ani jeden den není stejný. Poznávání nových lidí, jejich potřeb ohledně bydlení.

Co je výzvou na práci makléře?

Když se mi do rukou dostane složitější případ, provést tímto klienty k jejich naprosté spokojenosti.

Co bys chtěl změnit na realitním trhu?

Asi jasná pravidla ohledně zkoušek a certifikátu makléře. Také propojení různých úřadů s on-line světem.

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Někdy více pracovní, někdy pohodovější. Záleží na tom, jak se hromadí úkoly na daný den v mém diáři. Ale klasika, třeba náběr nemovitosti, prohlídky, popřípadě rezervace, komunikace s právníkem ohledně smluv, komunikace s finančním poradcem. Hodně je makléř taky za volantem, někdy se vracím až pozdě večer. Práce makléře mne ale opravdu baví a neměnil bych.

Máš nějakou vtipnou historku z Tvojí praxe?

Těch je opravdu mnoho. Ale ty opravdu vtipné mne provázejí spíš při práci v Egyptě. O té se dočtete na stránkách www.egypt.mireas.cz.

Kde jsi byl naposled na dovolené?

Hurghada - Egypt. Už to ale beru spíš jako druhý domov, než dovolenou. Stejně jako mnoho mých klientů, i já tam vlastním svou nemovitost. Mám v Egyptě již mnoho přátel a známých a tak se tam opravdu nenudím.

Která osobnost Tě nejvíc inspiruje?

Zde nemám jednoznačnou odpověď. Je mnoho osobností, které mne inspirují a z každé si vezmu k inspiraci něco.

Jak vidíš svojí budoucnost za 5 let?

Za 5 let bych rád žil tak, že od března do října budu zde v ČR, a od října do března, tedy přes zimní měsíce, ve svém bytě v Egyptě. Mám rád slunce, vůni moře a toho mi Egypt dopřává i v zimních měsících plnými doušky. Skvělé je, že jako makléř mohu pracovat jak v ČR, tak v Egyptě. Není to tedy jen sen, ale docela reálná představa. Nehledě na nynější energetickou krizi. V Egyptě se platí pouze za spotřebovaná média. 1 kWh elektřiny stojí cca 0,75 Kč a kubík vody cca 20 Kč. Proč tedy platit v zimních měsících nesmysl za vytápění nemovitosti v ČR, když se dá pouze temperovat a odletět do tepla, kde se ani v zimě vytápět nemusí?


Děkujeme Pavlovi za odpovědi. Pokud na něj máte ještě doplňující otázky nebo byste s ním rádi spolupracovali, ozvěte se mu na pavel.blokes@mireas.cz.

Makléř měsíce

Michal Prokop

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce