Záludné otázky na makléře - Lucie Svobodová

Na "záludné otázky“ bude dnes odpovídat Lucie Svobodová. Ta letos v květnu načala jedenáctý rok v Mireasu. Práce s námi ji stále baví (tak to tedy vypadá:-). Působí jak v roli makléřky, tak v roli administrativní podpory ostatních členů týmu.

Prosíme Lucku, aby se představila. :-)

Je mi 37 let. V Mireasu jsem v květnu “oslavila” 10. výročí a do firmy mě přivedl dnes už bývalý kolega.

Proč děláš makléřku? Co Tě na tom baví?

Práce makléře je plná překvapení a já mám překvapení ráda :-). Také velmi ráda pomáhám druhým. Je úžasný pocit, když někomu pomůžete sehnat nové bydlení a prodávající i kupující stranu provedete v poklidu celým procesem obchodu. Největší třešničkou na dortu pro mě bývá vždy předání samotné nemovitosti, ať už se jedná o prodej či pronájem. Klientům vždy předám nějaký malý dáreček. S většinou svých klientů udržuji kontakty i po skončení obchodu, takže dokončeným obchodem pro mě naše spolupráce nekončí :-)

Co je výzvou na práci makléře?

Největší výzvou pro mě je změnit u klienta pohled na realitní makléře. Obzvlášť, když má klient předchozí špatnou zkušenost. Většinou nás realiťáky hází do jednoho pytle a je pro mě potěšením mu ukázat, že i realitní makléř může být bezva parťák, kterému nejde jenom o peníze.

Co bys chtěla změnit na realitním trhu?

Chtěla bych změnit právě pohled klientů na realitní makléře, protože všichni opravdu nejsou tak špatní.

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Jelikož mojí další náplní práce kromě makléřiny je i ta administrativní, tak můj běžný pracovní den začíná již před 8. hodinou v kanceláři mezi štosem různých interních dokumentů k založení, vyřídím maily od klientů, mezitím různé telefonické dotazy. Kolegům připravím potřebné dokumenty na jejich schůzky, zkontroluji aktuálnost vývěsek nemovitostí a pak se připravuji na své schůzky. 

Máš nějakou vtipnou historku z Tvojí praxe?

Vyloženě vtipnou historku nemám, ale své klienty se snažím vtipně naladit při každé schůzce. Ráda předávám dobrou energii a těší mě, když i klienti jsou naladěni na stejnou notu :-)

Kde jsi byla naposled na dovolené?

Letos jsme s rodinou cestovali převážně “kolem komína”  -  Český kras a Kokořínsko.

Která osobnost Tě nejvíc inspiruje?

Inspirují mě všichni moji kolegové. Každý má v sobě něco jedinečného, čím vyniká. A také mě hodně inspirují moje děti :-) 

Jak vidíš svoji budoucnost za 5 let?

Tak daleko nedohlédnu :-), ale doufám, že budu stále součástí našeho Mireas týmu.


Děkujeme Lucce za odpovědi. Pokud na ní máte ještě doplňující otázky nebo byste s ní rádi spolupracovali, ozvěte se jí na lucie.svobodova@mireas.cz

Makléř měsíce

Michal Prokop

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce