Záludné otázky na makléře - Filip Šoral

V rámci naší pravidelné rubriky "záludných otázek" se dnes představí a odhalí makléř Filip Šoral. Pojďme na to. :-)

Prosíme Filipa, aby se představil. :-)

Ahoj, jmenuji se Filip, je mi 23 a v Mireasu začínám svůj čtvrtý rok. K práci v Mireasu jsem se dostal přes svojí rodinu. Moje role ve firmě je "fotograf", pilot dronu, makléř a díky mému věku i IT specialista. :D Fotograf jsem jen na půl, nemovitosti fotíme 3D scanem který dělá většinu práce sám, takže většina zásluh jde jemu.
 

Proč, Filipe, děláš makléře? Co Tě na tom baví?

Rád pomáhám lidem a práce makléře je jedna z nejlepších pomocí, co může člověk za svůj život využít. Prodej nemovitosti většina lidí zažije pouze jednou nebo dvakrát a mít někoho, kdo vám s tím pomůže, poradí a vyřeší všechny starosti, je k nezaplacení.
 

Co je výzvou na práci makléře?

Největší výzva je práce s lidmi.
 

Co bys chtěl změnit na realitním trhu?

Chtěl bych změnit vnímání makléřů a předsudky o nich. Spousta makléřů dělá svojí práci dobře a poctivě, ale doplácí na nečestné makléře jejichž jedinou motivací jsou jenom peníze.
 

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Dopoledne většinou trávím na počítači, vyřizuji maily, pročítám novinky na trhu a připravuji si podklady na odpoledne. Po obědě mě většinou čekají schůzky s klienty, prohlídky, scany a případně drony nemovitostí. Každý den je trochu jiný, ale většinou se to drží tohoto scénáře. 
 

Máš nějakou vtipnou historku z Tvojí praxe?

Vtipnou historku asi úplně nemám. Jednou se nám s kolegou stalo, že jsme si spletli byt, který jsme šli scanovat a začali jsem se dobývat do špatných dveří, ze kterých na nás vyběhl starší pán se sekerou v ruce. Dnes už je to docela vtipné, ale v tu chvíli nám do smíchu rozhodně nebylo. 
 

Kde jsi byl naposled na dovolené?

Moje poslední dovolená byla v listopadu 2021 na Mauriciu.
 

Která osobnost Tě nejvíc inspiruje?

Inspiruje mě spousta osobností z mnoha různých důvodů. Pokud bych měl vybrat ty nejdůležitější, tak to bude můj táta a Steve Jobs. 
 

Jak vidíš svojí budoucnost za 5 let?

Poslední roky mi ukázali, že plánovat na víc jak 12 měsíců dopředu nemá vůbec smysl. Doufám, že za rok se budu mít alespoň tak dobře, jako se mám teď - se zdravou a šťastnou rodinou, ideálně s dalším potomkem. 


Děkujeme Filipovi za odpovědi. Pokud na něj máte ještě doplňující otázky nebo byste s ním rádi spolupracovali, ozvěte se mu na filip.soral@mireas.cz.

Makléř měsíce

Nikola Šoralová

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce