Záludné otázky na makléře - Eva Berková

Na "záludné otázky bude dnes odpovídat Eva Berková. Ta bude mít letos výročí 10 let v Mireasu. Jestli chcete tuto ostřílenou makléřku lépe poznat, pokračujte ve čtení!

Prosíme Evu, aby se představila. :-)

Jmenuji se Eva Berková a do Mireasu jsem se dostala na doporučení v březnu roku 2013. Bydlím ve vlastním bytě s předzahrádkou v Lysé nad Labem. Vychovávám dvě děti - 17 letou dceru Adélku, která studuje na Obchodní akademii v Lysé nad Labem a 6 ročního Adámka, který navštěvuje mateřskou školku. Volný čas věnuji hlavně dětem na společných výletech do přírody, společně jezdíme na hrady, zámky a kulturní akce. Já sama mám ráda hudbu, tanec, rekreačně sport, dobré jídlo, zážitky a hlavně fajn přátele kolem sebe. :-)
 

Proč, Evo, děláš makléřku? Co Tě na tom baví?

Rozmanitost této práce, časová flexibilita, náplň práce, setkávání se s lidmi, poznávání nových lokalit, příběhy klientů, poznání nových lidí, ze kterých se často stali i přátelé.
 

Co je výzvou na práci makléře?

Prodat či pronajmout zdánlivě nemožné :-) A také ukázat některým klientům, kteří přijdou se špatnou zkušeností, že i práce realitní makléřky/makléře se dá dělat velmi dobře. Je to jako v jakémkoliv jiném oboru.

Co bys chtěla změnit na realitním trhu?

Přístup ke klientům ze strany některých RK. A způsob jejich práce. Některé RK jsou opravdu ostudou pro obor "makléřiny".
 

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Vstanu, pracuji, spím. :-)....dobře, to by bylo moc fádní, zapomněla jsem na jídlo a pití. :-)  Takže ranní vstávání a rituál (ledová sprcha), příprava syna, kterého odvážím do školky a hned poté přijíždím do kanceláře. Dopoledne většinou práce z kanceláře (pokud nemám nasmlouvané schůzky s klienty), což jsou telefonáty klientům, e-maily, úprava či vytvoření nových zakázek, kontrola zakázek, informování klientů o stavu inzerce jejich nemovitosti apod. Je toho mnohem víc a každý den je jiný! Odpoledne případné prohlídky, schůzky a samozřejmě i čas pro sebe a svoje děti. Syna musím vyzvednout ze školky a dopravit na kroužky a pak domů. No a pak ještě obstarání domácnosti a večer ráda posedím v klidu a vstřebám uplynulý den. :-)
 

Máš nějakou vtipnou historku z Tvojí praxe?

Je jich dost, ale teď, co mě napadá....když jsem se setkala s klientkou se stejným příjmením a s klientem, který se jmenoval pan Berki a myslel si, že si z něj dělám legraci já se svým příjmením. :-)
 

Kde jsi byla naposled na dovolené?

Loňskou dovolenou jsme trávili společně s dětmi cestováním po Čechách, kdy jsme navštívili okolí Kralického Sněžníku, Vysočinu, Třeboň a Šumavu. Další cestou i s přáteli byla návštěva Říma, kde jsme navštívili památky a moře.
 

Která osobnost Tě nejvíc inspiruje?

Petr Casanova a dále kolegové, kdy každý dělá svou práci trochu jinak a člověk se může inspirovat od každého z nich. :-)
 

Jak vidíš svojí budoucnost za 5 let?

Nejdůležitější je pro mě zdraví a spokojenost mých dětí a také moje, abych jim mohla být oporou a parťákem na cestě životem. Přeji si i nadále mít kolem sebe přátele, lidi, kterých si opravdu vážím! A také věřím v úspěch v práci a doufám, že se posunu ještě dál a práce mi bude obživou i koníčkem, tak jako doposud.


Děkujeme Evě za odpovědi. Pokud na ní máte ještě doplňující otázky nebo byste s ní rádi spolupracovali, ozvěte se Evě na eva.berkova@mireas.cz.

Makléř měsíce

Michal Prokop

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce