Záludné otázky na makléře - Michal Prokop

Na "záludné otázky“ bude dnes odpovídat Michal Prokop. Jeden ze služebně nejstarších makléřů, kteří působí v realitní kanceláři Mireas a drží nejvíce ocenění „makléř měsíce“. Chcete-li se o Michalovi dozvědět více, čtěte níže. :-)

Prosíme Michala, aby se představil. :-)

Jmenuji se Michal Prokop a v Mireasu jsem od května 2007. Pracovat s lidmi jsem chtěl již od střední školy. Do Mireasu jsem se dostal přes svého bratra, který kupoval přes Mireas pozemek. Slovo dalo slovo a už to začalo :-)
 

Proč, Michale, děláš makléře? Co Tě na tom baví?

Různorodost - každý obchod je jiný. Navíc se setkávám se spoustou zajímavých lidí. Současně se z klientů stávají přátelé, a to nejen díky opakujícím se obchodům nebo doporučením. V klidu mohu říct, že dělám práci, která mě naplňuje a je zároveň mým koníčkem.
 

Co je výzvou na práci makléře?

Umět naslouchat lidem, znát realitní trh a vědět, jaký postup/strategii zvolit. Nejen v práci, ale v celém životě dodržovat dohody.
 

Co bys chtěl změnit na realitním trhu?

Aby z trhu zmizeli realitní "šmejdi" a lidé, kteří dělají reality jenom a pouze kvůli penězům.
 

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Právě to je, to co mě baví - žádný den není stejný. Ale v podstatě se dá zhruba shrnout na dopolední kancelář spojenou s administrativou (e-maily, telefony, příprava na schůzky...), oběd a odpoledne schůzky s klienty (prohlídky, jednání, nábory nových nemovitostí, podpisy smluvní dokumentace atd.). Obvykle do pozdních odpoledních hodin, někdy i do večera.
 

Máš nějakou vtipnou historku z Tvojí praxe?

Za ta léta jich bylo víc než dost. Ale jedna z posledních: kupující dorazil na podpis kupní smlouvy přímo na danou nemovitost namísto do kanceláře advokátky (nepřečetl si e-mail). S prodávajícím jsem se tomu zasmál. Následně, když prodávající měl dorazit na dopodepsání stejné kupní smlouvy na domluvený pondělní termín zjistil, že není neděle (jak si myslel), ale pondělí a měl tedy být na podpisu. Holt karma je rychlá :-)
 

Kde jsi byl naposled na dovolené?

U moře v Chorvatsku a v Čechách na kole.
 

Která osobnost Tě nejvíc inspiruje?

Karel Šoral.
 

Jak vidíš svojí budoucnost za 5 let?

Mireas a to nejen za 5 let. Je to zkrátka moje druhá RODINA :-) 


Děkujeme Michalovi za odpovědi. Pokud na něj máte ještě doplňující otázky nebo byste s ním rádi spolupracovali, ozvěte se mu na michal.prokop@mireas.cz.

Makléř měsíce

Klára Jílková

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce