Welcome to Mladá Boleslav City!

Malá hádanka na úvod. Má to rozvinutou infrastrukturu a vysokou úroveň služeb, ale není to velkoměsto. Platy zde převyšují celorepublikový průměr, ale není to Praha. Zdejší průmysl je tahounem české ekonomiky, a přesto tohle město zdaleka nedosahuje magické hranice 100 000 obyvatel. Co to je? Ano, Mladá Boleslav! O tom, proč je tohle město skvělým místem pro život a proč stojí za to investovat do mladoboleslavských realit, pojednává následující článek.

Mladá Boleslav je padesátitisícové statutární město ležící asi 50 km severovýchodně od Prahy. A i když nemůže oslnit ani počtem obyvatel, ani rozlohou, několik mimořádně příznivých okolností z něj činí opravdu atraktivní lokalitu, která láká lidi ze všech koutů Česka. Za zmínku stojí minimálně čtyři faktory, které z Mladé Boleslavi dělají takové malé velkoměsto nad Jizerou.

 

1) Škodovka táhne

Dokonce i malé dítě by dokázalo říct, že v Mladé Boleslavi sídlí „Škodovka“, výrobce automobilů světového významu. Tento fakt se samozřejmě odráží na podobě města a životě v něm. Životní úroveň Boleslavanů se pohybuje nad celorepublikovým průměrem, což se mimo jiní odráží také v podobě mladoboleslavského realitního trhu.

 

2) Služby a kultura

Vyšší kupní síla obyvatel Mladé Boleslavi se logicky projevuje v úrovni služeb, které jsou ve statutárním městě k dispozici. Promítá se to nejen do sortimentu a kvality obchodů, spektra osobních služeb, zdravotní péče, ale také do podoby kultury a školství všech stupňů, včetně vysokoškolského (Škoda Auto Vysoká škola). Charakter města nad Jizerou však pochopitelně neformují pouze ekonomické vlivy. Boleslav je také město s bohatou historií, plné památek a příjemných zákoutí, která dávají zdejšímu životu kouzlo.

 

3) Praha za rohem

V tomto článku sice Mladou Boleslav nazýváme „city“, ale je to samozřejmě trošku nadsázka. Opravdové velkoměsto se vším všudy Mladá Boleslav pochopitelně není. Ale to nevadí! Vždyť půl hodinky cesty autem směrem na jihozápad leží česká metropole, která si na titul „city“ dělá nárok zcela právem. Výborná dopravní dostupnost Prahy se má pro Mladou Boleslav velkou důležitost. Další dobrá pracovní místa, prvotřídní služby, ale také kulturní vymoženosti jsou tak na dosah ruky a dávají Boleslavanům možnost užívat si velkoměstského života v pravém slova smyslu.

 

Mladá Boleslav je strategicky položené město s vysokou úrovní služeb. Nemovitosti v Mladé Boleslavi jsou žádaným artiklem.

4) V obležení přírodou

Poslední pozoruhodný rys Mladé Boleslavi ocení především milovníci sportů a turistiky. Třebaže má Boleslav parametry velkého města, její rozloha není velká, takže se kamkoli v Mladé Boleslavi dostanete do několika minut, ale také se snadno dostanete za její hranice, do bohaté přírody, která ji obklopuje. Na západ od Mladé Boleslavi se rozprostírá Máchův kraj, na východě jsou to zase skalní města Českého ráje, která lákají k výletům a sportům. No a do Jizerských hor na severu to je něco přes půl hodiny autem. Okolí Mladé Boleslavi je zkrátka doslova nabité přírodou!

V Mladé Boleslavi by chtěl žít každý! Už se nedivíte, že Mladá Boleslav je tak atraktivní realitní lokalitou? A uznáváte, že náš příměr k velkoměstu zas až tak nekulhá? Nejde totiž ani o počet obyvatel, ani o velikost katastru. Zásadní je kvalita života. A tu poskytuje Mladá Boleslav skutečně vysokou.

 

Postřeh realitního makléře

„Mladá Boleslav prochází díky vedení města, EU a společnosti Škoda Auto systematickou rekultivací, přibývá zeleně a možností volnočasových aktivit (inline dráhy, cyklostezky). To všechno přispívá ke zvyšování kvality života a pozitivně ovlivňuje vývoj realitního trhu. Krize z let 2008 a 2009 způsobila pokles cen i v Mladé Boleslavi. V současné době je však trh s nemovitostmi víceméně stabilní a nové projekty Škodovky navíc slibují také novou vlnu zájmu o mladoboleslavské nemovitosti.“

Michal Prokop,
Mireas, s.r.o.

Makléř měsíce

Michal Prokop

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce