Proč svěřit pronájem seriózní RK aneb Nevěřte laciným výmluvám, podezřelí nájemníci nezaplatí a utečou!

Proč svěřit pronájem seriózní RK aneb Nevěřte laciným výmluvám, podezřelí nájemníci nezaplatí a utečou!

Neustále prověřuj a příliš nedůvěřuj. Obzvlášť podezřelým nájemníkům! Krédo jako stvořené pro náš dnešní příběh. Dnes si povyprávíme, proč se přehršel důvěřivosti v realitním světě vůbec nevyplatí, proč je dobré pravidelně prověřovat a proč se nevyplatí pouštět se do pronájmu na vlastní pěst. Před nedávnem se na nás s prosbou o pomoc obrátila paní Smětáková. Na začátku roku 2013 se rozhodla pronajmout svůj rodinný dům v obci Nová Telib. Přesvědčte se sami, jak může dopadnout pronájem bez pomoci RK a raději se ušetřete zbytečných starostí a výdajů navíc!

 

Nájemníci si dům pronajali v březnu 2013. Podepsala jsem s nimi smlouvu, kterou mi SESTAVIL KAMARÁD s vysokoškolským vzděláním. Již při podpisu neměli nájemníci dostatek peněz na úhradu kauce, ale SLÍBILI, že ji zaplatí ve splátkách. Ke splácení však nedošlo. Po 4 měsících se začaly zpožďovat platby. Rázem se objevily VÝMLUVY typu: ‚Jsme v nemocnici, jsme nemocní, spletli jsme si číslo účtu.‘ Na konci září mi volali sousedi, že se nájemníci stěhují. Nic jsem netušila. Syn jel dům zkontrolovat, ale nájemníci již byli pryč. Všude byl neskutečný nepořádek, rozbitý nábytek, okna. Zkrátka pohroma. Bydlím 350 km od domu a bohužel nemám řidičský průkaz, proto jsem nemohla nemovitost pravidelně KONTROLOVAT. Po nájemnících mi zbyl dluh 30 000 Kč, který jsem musela zaplatit sama.

paní Smětáková,
nyní klientka Mireas

Vyhněte se nejčastějším chybám při pronájmu na vlastní pěst

  • nájemní smlouva od kamaráda
  • podpis smlouvy bez složení kauce
  • důvěra k výmluvám nájemníků
  • Nedostatečná kontrola nemovitosti

 

Bohužel se jedná o zcela standardní případ klienta, který se nejprve rozhodne pronajímat nemovitost sám. Pokud svěříte pronájem do rukou seriózní RK, oněm nepříjemnostem se velkým obloukem vyhnete. Sestavení nájemní smlouvy nikdy nenechávejte na kamarádovi, který s tímto úkonem nemá žádné zkušenosti. Profesionální makléř se v realitách pohybuje dnes a denně a zajistí hladký průběh pronájmu včetně papírování. Postará se o korektní podpis smlouvy, složení kauce, inzerci a vaši nemovitost bude pravidelně kontrolovat. A laciné výmluvy? Na ty se v Mireasu nehraje.

Karel Šoral,
jednatel RK Mireas

Více o tom, jak se vyznat ve světě realit, se dočtete na našem realitním blogu.

Makléř měsíce

Nikola Šoralová

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce