Jak včas odhalit prohřešky nečestné realitní kanceláře

Existuje jich mnohem víc, než si myslíte. Realitních kanceláří, které se vás snaží napálit. Líných makléřů, kterým jde jen o snadný zisk, nikoli o vás, klienta. Abychom vám pomohli odhalit ony nekalé praktiky a vyhnout se značným nepříjemnostem, vytvoříme si dnes fiktivní obrázek hříšné realitní kanceláře. Věříme, že po přečtení našeho článku už vás žádná nečestná realitka nenachytá a že tu správnou zvolíte bez váhání.

 

Tak takhle tedy ne! 6 největších prohřešků nečestné RK

Řekněme, že plánujete prodat starší rodinný dům. Zabrousíte na internet a kliknete na web nejbližší realitní kanceláře. Ať hledáte, jak hledáte, kontakt na konkrétního makléře nenajdete. Na úvodní straně je uveden pouze tak zvaný CENTRÁLNÍ KONTAKT. A rázem se dostáváme k prvnímu prohřešku. Jakmile zatelefonujete na ono číslo, většinou vás totiž čeká zdlouhavé přepojování a zmatek. S trochou štěstí se nakonec přeci jen dovoláte některému z makléřů a sdělíte mu své požadavky. Jelikož přes týden pracujete, osobní schůzku s prohlídkou navrhnete na víkend. A co čert nechtěl? Objeví se další prohřešek. Makléř bude za své služby vyžadovat VÍKENDOVÝ PŘÍPLATEK.

 

Pro seriózní realitní kancelář je práce o víkendu i večer samozřejmostí. Správný makléř by měl být flexibilní, vždy se musí umět přizpůsobit klientovi, nikoli klient makléři. Účtování víkendových příplatků je dle mého názoru absurdní a neprofesionální. Od takového makléře ruce pryč.

Karel Šoral,
jednatel RK Mireas

Vše svědomitě zaplatíte, poskytnete potřebné informace a dohodnete se na pevné prodejní ceně 2 000 000 Kč. RK vaši nabídku vyvěsí na internet. Uplyne týden a po makléři jako by se zem slehla. Na vaše dotazy ohledně prodeje NEREAGUJE, telefon nezvedá. Značně rozhořčeni se rozhodnete uchopit situaci do vlastních rukou. Vtom ale zčista jasna zazvoní telefon. Makléř vám nadšeně oznámí, že sehnal kupce, který zaplatí 1 800 000 Kč. Na tom jste se ale nedohodli.

 

Neseriózní makléř vás pravděpodobně, s příslibem sehrané spolupráce, přesvědčí, abyste uzavřeli exkluzivní smlouvu. O nemovitost se však NESTARÁ a hraje si na 'mrtvého brouka'. Jakmile ve vás vzbudí byť jen sebemenší známku nedůvěry, smlouvu rozhodně nepodepisujte.

doporučuje Michal Prokop,
makléř RK Mireas

Více o uzavírání exkluzivní smlouvy jsme si již pověděli v prvním díle našeho seriálu.

Pomalu se dostáváme k rozuzlení našeho příběhu. Ve finále totiž zjistíte, že makléř u nemovitosti nastavil NIŽŠÍ CENU, než je uvedeno ve smlouvě. Navíc bez vašeho vědomí. Proč? No přece aby si usnadnil práci, což je absolutně nepřípustné. A aby toho nebylo málo, k profilu jsou přidány NEKVALITNÍ FOTOGRAFIE, chybí podrobný popis, rozměry a mnohdy i kontakt. Tak takhle tedy NE.

 

Vztah mezi makléřem a klientem je založen na vzájemné komunikaci a důvěře. Proto je zákazníky třeba pravidelně informovat o aktuálním stavu prodeje, neboť i sebemenší zanedbání ze strany RK může v klientovi vzbudit nedůvěru. Jakmile odhalíte některý z prohřešků, dané realitní kanceláři svou nemovitost raději nesvěřujte. Jde přeci o vaše peníze. Obraťte se na důvěryhodného makléře, který s vámi bude jednat férově a zajistí bezproblémový a výhodný prodej vaší nemovitosti.

Jitka Dvořáková,
makléřka RK Mireas

Porovnejte správný a špatný profil nemovitosti

Správně Špatně
Správně Špatně
podrobná fotogalerie, přehledná mapu a video s virtuální prohlídkou pouze jedna fotografie v nízkém rozlišení
detailní popis nemovitosti nedostačující popis, nevíme, zda se jedná o prodej, nákup či pronájem
cena uvedena včetně provize, žádné skryté poplatky cena uvedena bez poznámky, nedozvíme se, co zahrnuje
uveden kontakt na konkrétního makléře žádný kontakt, adresa, ani mapa
podrobný soupis důležitých parametrů nemovitosti včetně občanské vybavenosti parametry vypsány pouze stručně, ani nedozvíme se, zda je nabídka aktuální

 

Jak včas odhalit prohřešky nečestné realitní kanceláře, poradíme Vám.

*
*
*
lname: phone: email: fname: fullname:

 

Makléř měsíce

Michal Prokop

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce