Jak se falešný leták do vaší schránky zatoulal

V rámci seriálu "Jak se nenechat napálit" přinášíme další téma. Tentokrát se podíváme na zoubek letáčkům s nabídkami na koupi domu nebo bytu. Také tyto letáčky nacházíte ve své schránce? Pak by vás mělo zajímat, co se za nimi opravdu skrývá!

Jste mladý manželský pár hledající nové bydlení. Kterou ze dvou možností raději zvolíte? Zaprvé – usednete doma společně k počítači a začnete na internetu vyhledávat nabídky nemovitostí ve vašem okolí. Jakmile vás některá z nich zaujme, zatelefonujete do příslušné realitní kanceláře.

Zadruhé – opět usednete k počítači. Tentokráte však zapnete textový editor, ve kterém vytvoříte inzerát „KOUPÍME BYT V TÉTO LOKALITĚ. Tel: 777 999 222“. Zainvestujete stovky až tisíce korun do tisku letáčků, které posléze začnete vhazovat do schránek a budete doufat, že se někdo ozve. Samozřejmě, že zvolíte možnost první. V případě letáků se totiž jedná o lacinou podvodnou taktiku nečestných realitních kanceláří, které se vás snaží napálit. Nenechte se!

 

Jak poznat podvodný leták

Snadno. Prakticky každý inzerát, podobný našemu vzorovému, je falešný. V 99 % případů za vším stojí neprofesionální realitní kancelář, která se jen snaží obohatit svou nabídku nemovitostí, získat nové klienty a nalákat je k podepsání neseriózní exkluzivní smlouvy.

  • Leták mnohdy působí skutečně důvěryhodně, dokonce může vypadat jako ručně psaný. Při podrobnějším zkoumání si ale všimnete, že je tištěný. 
  • Podvodníka můžete snadno odhalit. Stačí, když zadáte číslo z inzerátu do vyhledavače Google, nebo Seznam. 

 

Vsaďte na seriózní realitní kancelář

Pokud se rozhodnete prodat nemovitost, rozhodně neodpovídejte na žádný z těchto inzerátů. Zamyslete se. Za co se daná realitní kancelář stydí, že neuvádí své jméno a vydává se za fiktivní manželský pár? Takovýmto podvodníkům prodej nemovitosti rozhodně nesvěřujte! Seriózní realitní kancelář se přeci nepotřebuje skrývat za anonymní letáky.

 

„Pokud chcete zajistit bezpečný prodej vašeho bytu, včetně zajištění vyplacení peněz, na anonymní nabídky raději nereagujte. Seriózní makléř s vámi bude vždy jednat čestně a zcela narovinu, rozhodně se nebude vydávat za fiktivní kupce.“

Ing. Pavel Jílek
realitní makléř Mireas

 

Vyberte si takovou RK, o které získáte na internetu dostatek informací. Všímejte si pozitivních referencí od zákazníků, nebo se optejte svých známých. Než se pevně rozhodnete, seznamte se s makléřem, který bude mít prodej na starost. Profesionál vás do ničeho nutit nebude a finální volbu nechá na vás.

 

Podělte se s námi o Vaše zkušenosti s falešnými letáky.

*
*
*
lname: phone: fullname:

Makléř měsíce

Pavel Jílek

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce