Jak NEnaletět NEčestnému makléři aneb Proklepněte ho od A do Z

Jak NEnaletět NEčestnému makléři aneb Proklepněte ho od A do Z

Líný makléř, jméno mé. Tuze rád bych vás připravil o čas, peníze a navrch přidal něco málo starostí. Že jste očekávali pravý opak? To je přece vedlejší. Já jsem tu sám pro sebe, ne pro vás.

Na úvod pátého dílu naší hříšné série vám přinášíme zcela reálný obrázek nečestného makléře. Respektive reálný odraz jeho myšlenek. Přesně tohle se totiž realitnímu příživníkovi honí hlavou, přesně o tohle mu jde. Podvést vás, ošidit a dostat za to co nejvíc peněz. Ale nebojte, v dnešním článku vám poradíme, jak toho šejdíře spolehlivě odhalíte!

 

Všímejte si: 10 podezřelých signálů

Jak je naším dobrým zvykem, podezřelé signály si ukážeme na konkrétním případu. Rozhodnete se prodat byt a jako vždy rovnou zamíříte na internet. Na stránkách vybrané realitní kanceláře zvolíte sekci Kontakty, kde narazíte na medailonek konkrétního makléře. Fotka – poněkud zvláštní, popis – ne příliš přesvědčivý. Celý profil zdá se zdá se být dosti NEVĚROHODNÝ. I přes drobné pochybnosti makléři zatelefonujete a dohodnete si osobní schůzku. Při prvním setkání vás ihned trkne do očí jeho příliš NEFORMÁLNÍ OBLEČENÍ. Začnete vyjednávat. Po chvíli zjistíte, že VYJADŘOVACÍ SCHOPNOSTI vašeho makléře jsou více než podivné. Možná vás i zarazí časté POMLUVY na účet konkurenční realitky. Pochybnosti stupňují, trpělivost klesá. Jedeme dál.

 

Makléř, který pomlouvá konkurenci, je obyčejný amatér. Rivalita je přece zdravá věc, obzvlášť ve světě realit, kde je zapotřebí své schopnosti neustále rozšiřovat a zlepšovat. Dobrý makléř hraje fér, vyjadřuje se jasně a srozumitelně. Při setkání s klientem musí samozřejmě působit seriózně, důvěryhodně a reprezentativně. Od amatérů zkrátka ruce pryč.

Karel Šoral,
jednatel RK Mireas

Porovnejte věrohodný a nevěrohodný profil makléře

Věrohodný makléř Nevěrohodný makléř
popis je podrobný, originální, přesvědčivý naprosto nepřesvědčivý popis, spíše odrazující
uvedena konkrétní specializace včetně oblíbené makléřovy lokality bez specializace, nedostatek informací
několik fotografií z osobního života přidá na věrohodnosti chybí další fotografie

 

I přes značné pochybnosti vám časový pres velí svěřit prodej nemovitosti do rukou onoho makléře. Abyste byli v obraze, optáte se na důležité body exkluzivní smlouvy a další právní náležitosti. Váš realitní rádoby profesionál však některé právní NÁLEŽITOSTI NEZNÁ a ve svých odpovědích dosti váhá.

 

Papírování i schůzky máte za sebou, prodejní koloběh běží na plné obrátky. Přirozeně chcete vědět, jak si váš byt vede. Zabrousíte tedy na internet a začnete pročítat profil vaší nemovitosti. S hrůzou a vztekem v očích zjistíte, že popisy bytu jsou ZKRESLENÉ nebo dokonce nepravdivé. Značně rozhořčeni se rozhodnete makléři zavolat. Ten však na telefony NEREAGUJE. Jak by ne, nemá přeci čas. Jen tak mezi řečí vám zapomněl zmínit, že realitní služby vlastně ani nenabízí jako HLAVNÍ PRACOVNÍ ČINNOST. Při troše štěstí váš byt sice prodá, ale pravděpodobně za mnohem NIŽŠÍ CENU, než za kterou by jej prodal profesionál.

Více o prohřešcích RK se dočtete v našem předchozím článku.

 

Makléř měsíce

Michal Prokop

Spolupracujte se mnou
Makléř měsíce