ZpětÚvod Články

Články

Připravili jsme několik článků, které vám umožní rychleji se zorientovat v často nepřehledném světě realit. Dotkneme se témat exkluzivních smluv a dalších častých zdrojů nejasností. Zaměříme se také na praktiky, které v očích veřejnosti často vyvolají pochyby o podnikání v realitách. Nechceme na nikoho ukazovat prstem, není to náš styl. Ukážeme vám, jak s realitami pracujeme my.

Karel Šoral

Přinášíme běžné věci, jako že práce se dá dělat poctivě. Jdeme delší, zato horší cestou….a proto, když si na nás někdo vzpomene a doporučí nás, víme, že má naše práce smysl a že ji lidi oceňují. Nečekáme za to ovace, ani vděk. Prostě děláme, co nás baví….a myslím, že na naší práci je to vidět.

Karel Šoral,
jednatel RK Mireas

Chaty a chalupy, aneb co vše bych měl vědět než si ji pořídím

Chaty a chalupy, aneb co vše bych měl vědět než si ji pořídím

Práce, škola, rodina a nebo přátelé mohou být faktory, které nás tak nějak stále drží v ruchu města, kde je v dnešní moderní době život o něco snadnější a dostupnější. Jeho ruch může ale někdy být vyčerpávající a stres, který je každý den všude kolem nás tomu nijak nedodává na kráse. Magické odpočinkové místo, kde tato trápení a špatná nálada odpadá je chata, nebo chalupa.

Celý článek  >

Jak je to v Česku s prací realitního makléře?

Jak je to v Česku s prací realitního makléře?

Česko má na svou velikost spoustu prvenství. Tím, teď ale nemyslíme lásku k hokeji, nebo kvalitě piva. To se nám samozřejmě nedá upřít. Zajímavějším faktem je ovšem to, že je u nás největší počet realitních makléřů na počet obyvatel. Podle údajů Evropské rady realitních profesí je v Česku nejvíce realitních zprostředkovatelů v přepočtu na počet obyvatel ze všech zemí EU.

Celý článek  >

Domácí mazlíček v pronajatém bytě

Koupě nemovitosti na hypotéku

Vysněný byt je na dosah. Stačí se potkat s majitelem, přečíst smlouvu, plácnout si a hurá na stěhování. Pokud máte doma čtyřnohého člena rodiny, není to ale tak jednoduché, jako by se mohlo zdát. Při čtení smlouvy na vás může vykouknout bod, že musíte za svého čtyřnohého miláčka platit měsíční poplatek, kauci nebo že ho tam vůbec nesmíte mít.

Celý článek  >

Daň z nabytí nemovité věci. Kdo ji platí a kolik?

Koupě nemovitosti na hypotéku

Přišel váš velký den. Konečně jste našli ideální bydlení, které usilovně hledáte už dlouhé měsíce. Absolvujete prohlídku nemovitosti, podepíšete kupní smlouvu, zařídíte hypotéku… zdá se vám, že papírování bylo až až? S koupí nemovitosti je ale spojená další, a to velmi důležitá povinnost. Uhrazení daně z nabytí nemovité věci. O co se jedná?

Celý článek  >

Anuita a vše co potřebujete vědět

Anuita

Máte zájem o bydlení v družstevním bytě? Pak můžete velmi často narazit na pojem anuita. Ještě předtím, než podepíšete rezervační smlouvu na byt, byste ale rozhodně měli vědět, co to anuita vlastně je a co obnáší. Jestliže je družstevní byt zatížený anuitou, musíte počítat s pravidelnými měsíčními výdaji navíc. Většinou je to několik tisíc korun. Bytové družstvo vám musí sdělit jak celkovou nesplacenou část anuity, tak vaši pravidelnou měsíční splátku a dobu, po kterou budete splácet. Výše měsíční splátky není pro každý byt stejná, liší se například podle jeho velikosti nebo dispozic.

Celý článek  >

Koupě nemovitosti na hypotéku

Koupě nemovitosti na hypotéku

Koupě domu nebo bytu na hypotéku je dnes naprosto běžná věc, kterou využívá nejen mladá generace. Získání hypotečního úvěru zahrnuje několik kroků, které se již několik let nemění. Jestliže kupujete nemovitost přes realitní kancelář, většinou vám s celou hypotékou pomůže finanční poradce - ve spolupráci s makléřem za vás skoro všechno zařídí. Výhodou spolupráce s dobrým finančním poradcem je, že vás nenutí spolupracovat s jednou vybranou bankou, ale vybere pro vás několik nejzajímavějších a nejvýhodnějších nabídek šitých přímo vám na míru.

Celý článek  >

Proč NEpronajímat byt na vlastní pěst aneb Bez peněz do nájmu nelez!

Provize realitní kanceláře

Požádali jsme našeho nejúspěšnějšího realitního makléře Michala Prokopa, aby se vžil do člověka, který chce na vlastní pěst pronajímat byt. Jeho odpověď byla: „Cože? Jste se snad zbláznili, ne! Tak to bych si nelajsnul ani v tom nejhorším snu." Ono se to totiž lehce řekne - pronajmout byt. Říkáte si, že nájemníky můžete kdykoliv vystěhovat (věřte, že to taknení), můžete si mezi nimi vybírat (ne, nemůžete) a samozřejmě, že se tam nájemníci budou chovat spořádaně (ehm...).

Celý článek  >

Pronájem bytu přes realitní kancelář aneb Co je psáno, to je dáno

Provize realitní kanceláře

Pronájmů na vlastní pěst, které nevyšly, známe desítky. Můžete si o nich přečíst v předchozím článku, kde jsme vám slíbili, že si povíme o výhodách pronájmu nemovitosti přes spolehlivou RK. Vyhnete se tak mnoha nepříjemnostem, které by vás stály nejenom spoustu peněz, ale také času a nervů. A nervy máme jenom jedny, že?

Celý článek  >

Proč svěřit pronájem seriózní RK aneb Nevěřte laciným výmluvám, podezřelí nájemníci nezaplatí a utečou!

Provize realitní kanceláře

Neustále prověřuj a příliš nedůvěřuj. Obzvlášť podezřelým nájemníkům! Krédo jako stvořené pro náš dnešní příběh. Dnes si povyprávíme, proč se přehršel důvěřivosti v realitním světě vůbec nevyplatí, proč je dobré pravidelně prověřovat a proč se nevyplatí pouštět se do pronájmu na vlastní pěst.

Celý článek  >

Jak chytit provizi za správný konec aneb Naučte se odměnit makléře za dobře odvedenou práci

Provize realitní kanceláře

Zkuste si v duchu přeříkat: Provize pro realitní kancelář, provize pro realitní kancelář, provize… Pokud ve vás ono ošemetné slůvko vyvolává pocit nedůvěry, strach nebo dokonce vztek, nejste sami. Právě provize je jedním z hlavních důvodů, proč se téměř polovina Čechů rozhodne prodat či koupit nemovitost bez pomoci realitní kanceláře.

Celý článek  >

Jak je důležité míti Frenchisora aneb Vybíráme správnou RK

Celorepubliková kancelář

Dnešní článek se bude lehce vymykat naší hříšné sérii. Realitní franchisa, nebo chcete-li realitní síť, totiž hřích není a některým RK může naopak i pomoct. My jsme však vstup do franchisy odmítli a rádi bychom vám vysvětlili proč. Být světoví je sice fajn, ale má to i pár háčků.

Celý článek  >

 Jak NEnaletět NEčestnému makléři aneb fiktivní kupující

Fiktivní kupující

Než začneme s konkrétními případy, je třeba si vymezit dva základní pojmy. První, o něco mírnější variantou, je tak zvaný ‘fiktivní kupec‘. Ten totiž vlastně ani neexistuje. Makléř si ho vymyslí jen proto, aby vás přesvědčil, že prodej nemovitosti máte svěřit výhradně jemu. Druhá varianta, to už je o něco větší kalibr.

Celý článek  >

 Jak funguje realitní inzerce aneb Svěřit prodej bytu správné RK se vyplatí

Realitní inzerce

Vyznat se ve spletitém světě realitních inzercí, to není jen tak. V internetové prodejní branži by se měl makléř cítit jako ryba ve vodě. Přístup a inzerování některých realitních amatérů ale spíše připomíná rybu leklou.

Celý článek >

 Jak NEnaletět NEčestnému makléři aneb Proklepněte ho od A do Z

Nečestný makléř

Líný makléř, jméno mé. Tuze rád bych vás připravil o čas, peníze a navrch přidal něco málo starostí. Že jste očekávali pravý opak? To je přece vedlejší. Já jsem tu sám pro sebe, ne pro vás.

Celý článek  >

 Jak se vyznat v cenách nemovitostí - zjistěte, za co vlastně platíte

Ceny nemovitostí

Z úst nepoctivého makléře „Tenhle byt se vám opravdu vyplatí koupit. Je za zvýhodněnou cenu, být vámi, neváhám. Dáte za něj milion a je váš!“ No, váš za milion až tak docela nebude.

Celý článek  >

 Jak včas odhalit prohřešky nečestné realitní kanceláře

Nečestné praktiky realitních kanceláří

Existuje jich mnohem víc, než si myslíte. Realitních kanceláří, které se vás snaží napálit. Líných makléřů, kterým jde jen o snadný zisk, nikoli o vás, klienta. Dnes si vytvoříme fiktivní obrázek hříšné realitní kanceláře.

Celý článek >

Jak se falešný leták do vaší schránky zatoulal

Falešný leták realitní kanceláře

Tentokrát se podíváme na zoubek letáčkům s nabídkami na koupi domu nebo bytu. Také tyto letéčky nacházíte ve schránce? Pak by vás mělo zajímat, co se za nimi skrývá!

Celý článek  >

 Jak uzavřít exkluzivní smlouvu a nenechat se při tom napálit

Exkluzivní smlouva - jak ji uzavřít a nenechat se napálit

Chcete pokud možno co nejrychleji a za co nejvýhodnější cenu prodat nemovitost. Co teď? Čtěte první díl seriálu o tom, jak se zorientovat v často neprůhledném světě realit.

Celý článek >

Archiv článků o realitách

Koupě nemovitosti na hypotéku

Koupě domu nebo bytu na hypotéku je dnes naprosto běžná věc, kterou využívá nejen mladá generace. Získání hypotečního úvěru zahrnuje několik kroků, které se již několik let nemění.

Anuita bytu a vše kolem ní

Máte zájem o bydlení v družstevním bytě? Pak můžete velmi často narazit na pojem anuita. Ještě předtím, než podepíšete rezervační smlouvu na byt, byste ale rozhodně měli vědět, co to anuita vlastně je a co obnáší.

Milovické Mirakulum

Kromě toho, že vám pomáháme v orientaci v realitním světě, také se zajímáme o svoje okolí. Proto jsme pro vás připravili nový seriál – v každém díle vás provedeme po nejzajímavějších místech kolem Lysé nad Labem a Nymburka. V prvním článku se seznamte s lukrativní lokalitou, městem Milovice. Známe to tam jako své boty. Vždyť reality prodáváme tam, kde bydlíme.

MULTIFUNKČNÍ REALITNÍ PORADNA Mireas

 Vejce, slepice. Červený drát, modrý drát. Prodat, koupit?! Jde vám z realitního světa hlava kolem a nevíte, kam zajít pro dobrou radu? 

Home Staging

 Prodejte svou nemovitost rychleji a za víc! Využijte profesionální Home Staging s návratností až 399 %

Inspekce nemovitostí

Znáte Inspekci nemovitostí, která přináší řadu výhod jak pro kupující, tak prodávající? Inspekce totiž v prvé řadě zajistí, že nákup i prodej nemovitosti bude naprosto fér, a to se nám líbí.

Jak výhodně prodat nemovitost (byt, dům, pozemek)

Dobrá realitní kancelář zajistí prodávajícímu větší pohodlí a často i lepší cenu. Většina z nás prodává nemovitost jednou, dvakrát za život. A nejde-li zrovna o prodej mezi příbuznými nebo ...

Jak výhodně koupit nemovitost (byt, dům, pozemek)

Doba, kdy lidé kupovali rodinný dům či rekreační chatu pomocí řádkové inzerce vokresních novinách je definitivně minulostí. Dnes, kdy je míra stěhování zrůzných důvodů ...

Jak rychleji a lépe prodat Vaši nemovitost?

Jistě Vás tato otázka již napadla. Naše realitní kancelář má pro Vás několik rad, které v případě dodržení mohou pomoci Vaši nemovitost prodat snadněji a za co nejlepší cenu.

Milovice: byty, domy a pozemky v blízkosti Prahy

Výběr nemovitostí z Milovic zaplní nabídku nejedné realitní kanceláře působící ve Středočeském kraji. Příčinou je rychlý rozvoj města, který bude pokračovat i v dalších letech.

Lysá nad Labem: domy a byty v přírodě, přesto blízko města

Jako zahradní město plné zelených ploch a parků, tvořené předně rodinnou zástavbou, malým sídlištěm a několika činžovními domy v centru města, ...

Domy a byty v rozvíjejícím se městě: Mladá Boleslav

Středně velké město s počtem obyvatel okolo 45 tisíc, s množstvím dobře placených pracovních příležitostí, pestrou nabídkou bydlení ...

Nymburk: to pravé místo pro investice do nemovitostí

Poklidné čtvrti rodinných domů, sídliště v zeleni, rušné centrum, vzácné památky, moderní zástavbu, výrobní haly, velký lesopark, rozsáhlé železniční areály i tichou hladinu ...

Kolín: byty a domy ve městě, které žije

Obnovou historických domů v památkové rezervaci, výstavbou nových čtvrtí, rozvojem průmyslových zón, obchvatu, modernizací objektů občanské vybavenosti, ...

Welcome to Mladá Boleslav City!

Malá hádanka na úvod. Má to rozvinutou infrastrukturu a vysokou úroveň služeb, ale není to velkoměsto. Platy zde převyšují celorepublikový průměr, ale není to Praha. Zdejší průmysl je tahounem české ekonomiky...

Domácí mazlíček v pronajatém bytě

Jak je to s domácím mazlíčkem v pronajatém bytě? Najít vysněný byt může být mnohdy velmi těžké a když se vám to konečně povede, může vám to pěkne zkomplikovat přítomnost vašeho čtyřnohého miláčka. Jak to vlastně se zvířátky v pronajatém bytě funguje a na co má majitel bytu názok se dozvíte v našem článku!

Chaty a chalupy, aneb co vše bych měl vědět než si ji pořídím

Práce, škola, rodina anebo přátelé mohou být faktory, které nás tak nějak stále drží v ruchu města, kde je v dnešní moderní době život o něco snadnější a dostupnější. Jeho ruch může ale někdy být vyčerpávající a stres, který je každý den všude kolem nás, tomu nijak nedodává na kráse. Magické odpočinkové místo, kde tato trápení a špatná nálada odpadá, je chata nebo chalupa.


Hledání realit:

Zahraniční nemovitosti v nabídce


reality@mireas.cz

774 982 161

Chci prodat

Nemůžete najít tu správnou nemovitost? Napište hlídacímu Karlovi!


Mireas - všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Kontakty
Tvorba webových stránek, eBRÁNA s.r.o. Realitní software - RealBrána

Nahoru ↑