Realitní makléř Michal Prokop: „Neúspěch neexistuje. Jenom nové zkušenosti.“

09.03.2015 11:05

Příběh Michala Prokopa

Michal Prokop se pohybuje v oblasti realit již přes 7 let. Jeho kariéra profesionálního makléře začala právě v Mireasu v květnu 2007. Po střední škole krátce pracoval jako prodejní asistent v mezinárodní společnosti obchodující s nábytkem a bytovými doplňky, ale tahle práce ho nenaplňovala. Stereotyp totiž není nic pro Michala. Jednoho dne pak od svého bratra získal kontakt na majitele realitní kanceláře Mireas, Karla Šorala, který sháněl realitního makléře pro Mladou Boleslav. Michalovi stačil první pohovor k tomu, aby si byl naprosto jistý, že přesně tohle je práce, která ho učiní šťastným. 

Michalovým snem bylo stát se profesionálním hráčem NHL. Svého snu se tak úplně nevzdal, ale tušil, že bruslení ho neuživí. Už na základní škole věděl, že jednou chce pracovat s lidmi. Jakmile v 18 letech dostal řidičský průkaz, na krátkou chvíli se stal obchodním zástupcem. „V roce 2007 vypadal svět realit trochu jinak. Už po 2 měsících jsem prodal první nemovitost a po ní následovaly v krátkém časovém období další úspěšné prodeje, díky kterým jsem sbíral rychle nové zkušenosti“, říká Michal.

Michal se v lednu 2015 stal již po desáté makléřem měsíce. Je jedním z nejúspěšnějších členů v týmu, kterým se můžete stát i vy. Budou vás učit ti nejzkušenější.

Michal: Reality jsou hlavně o zkušenostech a empatii

Michal: Reality jsou hlavně o zkušenostech a empatii

Být realitním makléřem má spoustu výhod. Za největší Michal považuje poznávání nových lidí a získávání spousty obchodních i osobních zkušeností. Vyhovuje mu také pracovní doba, kterou si v podstatě určuje sám. „Musíte se naučit organizovat si svůj den. Jinak hrozí to, že se pracovní náplň přelévá i do osobního volna. Vše je ale hlavně o zkušenostech a správném rozplánování dne.“ Pokud je realitní makléř úspěšný, čeká ho samozřejmě také zajímavé finanční ohodnocení.

Jaký by podle Michala měl být realitní makléř?

„Měl by být vnímavý, empatický, ochotný pomoci klientům tím, že bude tvořivý v myšlení a schopný podívat se na věci s nadhledem. Nesmí koukat jenom peníze, které si může vydělat. Důležitá je taky vytrvalost a pochopení, že neúspěch neexistuje, pouze nové zkušenosti. Ale hlavně by měl být pozitivní ve všech ohledech, protože smutných nebo naštvaných lidí je na světě dost.“

Michal Prokop,
realitní makléř

Michal by svým budoucím kolegům poradil, aby byli hlavně trpěliví a měli do práce chuť. Pokud začnete s vidinou zisku, můžete také rychle skončit. Hlavní je prodávat srdcem a brát makleřinu jako zábavu. Dřív či později se úspěch musí dostavit.

Prohlédněte si fotografie Michala Prokopa

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 4

Zkuste práci realitního makléře, která vám může změnit život. V začátcích vám bude pomáhat celý tým Mireas. Stačí nás kontaktovat.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Hledání realit:

Zahraniční nemovitosti v nabídce


reality@mireas.cz

774 982 161

Chci prodat

Nemůžete najít tu správnou nemovitost? Napište hlídacímu Karlovi!


Mireas - všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Kontakty
Tvorba webových stránek, eBRÁNA s.r.o. Realitní software - RealBrána

Nahoru ↑